لزوم ساماندهی مشاغل تیونینگ و آپشن از طریق تشکیل اتحادیه این صنف

مجوز برگزاری نمایشگاه IRANMEDIA2016
ژانویه 3, 2017

لزوم ساماندهی مشاغل تیونینگ و آپشن از طریق تشکیل اتحادیه این صنف

علیرضا چیذری رئیس ستاد برگزاری جشنواره ایران تیونینگ از تشکیل اتحادیه این صنف خبر داد

  صنعت تیونینگ بعنوان یک صنعت جوان در کشور شناخته می شود. علی رغم این موضوع به لحاظ جذابیت مباحث مربوط به خودرو و موتورسیکلت نزد اقشار مختلف جامعه، میلیون ها طرفدار مسائل روز مربوط به تیونینگ و خودروهای سفارشی را دنبال می کنند. همین موضوع باعث رشد چشمگیر این صنعت ظرف مدت کوتاهی شده است. بدیهی است چنانچه توسعه در هر زمینه ای اصولی و در همه ابعاد انجام شود پایدار خواهد ماند و به بالندگی می انجامد. بنظر می رسد همزمان با ورود به قرن جدید صنعت تیونینگ نیز در کشورمان به اندازه ای بالغ گردیده که برای پیشبرد اهداف خود صاحب اتحادیه صنفی گردد.

  نبوغ ذاتی ایرانیان در علوم و فنون مربوط به طراحی و خلق ایده حقیقتی است که بر هیچکس پوشیده نیست. حتی این موضوع در صنایع خودروسازی ما نیز مشهود است. چراکه بارها دیده شده یک خودرو با ظاهری جدید و کاملاً متفاوت عرضه می گردد. از سوی دیگر می توان به نوابغ مشهور ایرانی که جای خود را بعنوان برندهای برتر تیونینگ در سطح بین المللی تثبیت کرده اند اشاره کرد.

  در فرهنگ ایرانیان وسیله نقلیه شخصی نه تنها ویترین و نماد شخصیت مالک آن محسوب می شود، بلکه گاهی از این هم فراتر و مانند یک عضو خانواده مورد توجه قرار می گیرد. در چنین شرایطی میلیون ها نفر در سنین و اقشار مختلف عاشقانه مسائل مربوط به خودرو و موتورسیکلت را دنبال می کنند و مخاطب این صنعت می باشند. از سوی دیگر افراد متعددی بصورت اشخاص حقیقی و حقوقی در صنعت تیونینگ کشور بصورت حرفه ای و نیمه حرفه ای اشتغال دارند.

  "جشنواره تیونینگ، کمپینگ، آپشن، مجموعه خودروهای کلاسیک و آفرود، لوازم جانبی و مصرفی IRANTUN2021" که از 22 تا 25 تیرماه 1400 در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی شهر آفتاب برگزار خواهد شد، بعنوان بزرگترین و معتبرترین رویداد تجاری کشور در زمینه خدمات جنبی خودرو و سایر وسایل نقلیه موتوری خواستگاه مناسبی جهت ساماندهی مشاغل این حوزه است و بر اساس هماهنگی های اولیه صورت گرفته با مرکز تحول و پیشرفت ریاست جمهوری انجام اقدامات اولیه در راستای تشکیل اتحادیه صنفی از محورها و رسالت های اصلی رویداد مذکور تلقی می گردد.

  امیدواریم تشکیل اتحادیه گام موثری در کاهش مشکلات اهالی این صنف باشد.

  باران بخشنده، روابط عمومی ستاد برگزاری

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *